en-UShr-HR
Search
Thursday, July 2, 2020 ..:: Days of E-medica » Days of E-medica 2020 » Participantes 2020 ::..   Login
Review 2020  Review 2020 Minimize
  
  

Terme Tuhelj

April 02 - 05, 2020

DEFERRED


- Participantes of Review
- Program of Review

- Video streaming



  
Streaming 2020  Streaming 2020 Minimize

The whole program of
13th Review you will be able to watch at:


Thanks to the CARNET, and ours students we will secure this transfer!!


  
Program Of The 13th Review "Days of E-medica 2020"   Program Of The 13th Review "Days of E-medica 2020" Minimize

 

P    A    R    T    I    C    I    P    A    N    T    S

  




April  2 - 5, 2020  - Terme Tuhelj



Hosts:

 
  • ...., President of the Republic of Croatia
  • ...., Ministry of Science and Education
  • ...., Krapinsko-zagorska County
  • Ernest Svažić, Krapinske Toplice Municipality
  • Mile Živčić, Agency for Vocational Education and Adult Education
  • Dalibor Sumpor, Agency for Vocational Education and Adult Education
  • ....., Agency for Education and Teacher Training
  • Barbara Kolarek, Croatian Academic and Research Network - CARNET
  • Asja Jelaković, Association of Headmasters of Medical Schools of the Republic of Croatia
  • ...., Zadar County
  • Vasja Čretnik, Terme Tuhelj
  • Fabian Barembruch, FlorianBreitenstein, Michael Dieckmann, Katja Leuschner, Marius Nickel, Wolf SteffenSchindler, Andy Schütz, Ljerka Stare, Manfred Timm, Jutta Heitker, Josef Kravanja, AMEOS Gruppe, Zürich

 



School Students Teacher sum
1  Medical School Varaždin 4 2 6
2  Secondary School Viktorovac, Sisak 3 2 5
3  School for Midwifery Zagreb 7 3 10
4  Secondary Medical and Cosmetology School Maribor, Slovenia 4 4 8
5  Medical and Veterinary School Dr. Andrija Štampar Vinkovci 2 1 3
6  Secondary School in Maruševec with the public right 2 2 4
7  Maritime School Zadar 5 4 9
8  Gymnasium Sesvete 3 1 4
9  Secondary School Bedekovčina 4 3 7
10  Medical School Dubrovnik 5 4 9
11  Medical School Šibenik 12 9 21
12  School For Nurses Mlinarska, Zagreb 10 5 15
13  Medical School Bjelovar 6 2 8
14  Secondary School Čakovec 8 4 12
15  Secondary Medical School Ante Kuzmanić, Zadar 12 14 26
16  Medical School Pula 2 3 5
17  Secondary School Sveti Sava Belgrade, Serbia - 2 2
18  Secondary Medical and Chemical School Novo mesto, Slovenia 2 2 4
19  Medical School Split 6 3 9
20  School For Nurses Vrapče, Zagreb 10 7 17
21  Secondary School Pregrada 4 3 7
22  Pharmacy and Physiotherapy Secondary School Belgrade, Serbia 2 2 4
23  Medical School "Draginja Nikšić" - Sremska Mitrovica , Serbia 9 5 14
24  Medical School Osijek 6 4 10
25  School for Midwifery Vinogradska, Zagreb 4 1 5
26  School of Contemporary Dance Ana Maletić, Zagreb 2 1 3
27  Medical School "Belgrade", Serbia 5 4 9
28  Secondary School Pakrac 6 3 9
29  Secondary School Koprivnica 4 2 6
30  Secondary Medical School Slavonski Brod 10 3 13
31  Secondary Vocational School "Miloš Crnjanski" Kikinda, Serbia 3 3 6
32  Dental Technical School Belgrade, Serbia 4 4 8
33  Secondary Dental Technician School Sarajevo, Bosnia & Herzegovina 6 4 10
34  Medical School in Rijeka 8 5 13
35  I. Gymnasium Split 2 1 3
36  Secondary School Braća Radić Kaštel Štafilić-Nehaj 4 1 5
37  Secondary School "Arboretum Opeka" Marčan 2 1 3
38   Secondary Medical School Jezero Sarajevo, Bosnia & Herzegovina 3 3 6
    GUESTS from AMEOS
- 11 11
  TOTAL PARTICIPANT APPLICATION
191 138 329

 


 1. Medial School Varaždin    (6)

Studnets:  

  1. Ana Beloša
  2. Ivana Horvatić
  3. Matea Hranić
  4. Iva Lovrinović

Teachers:  

  1. Nataša Vuković
  2. Iva Delonga Habek
 2. Secondary School Viktorovac, Sisak     (5)

Studnets:   

  1. Ivan Olujić
  2. Sandra Džafo
  3. Ivana Blažeković

Teachers:   

  1. Jelena Lučan
  2. Ivan Lovrić
 3.  School for Midwifery Zagreb    (9)

Studnets:  

  1. Ana Cikuš
  2. Nada Đukić
  3. Dorotea Mađer
  4. Leona Marčinko
  5. Sara Mihinica
  6. Stella Nova
  7. Lucija Pustaj

Teachers:  

  1. Maja Feil - Ostojić, headmaster
  2. Gordana Tobisch
  3. Milena Logožar
 4. Secondary Medical and Cosmetology School Maribor     (8)

Studnets:  

  1. Jasmina Motaln
  2. Rojs Urška
  3. Nika Budja
  4. Barbara Dvoršak

Teachers:  

  1. Metka Križ
  2. Vanja Kancler
  3. Aleksandra Skornšek
  4. Karmen Šparaš
 5. Medical and Veterinary School Dr. Andrija Štampar Vinkovci     (3)

Studnets:  

  1. Anastasia Ičević
  2. Tomislav Jurišić

Teacher:  

  1. Gordana Katarina
 6. Secondary School in Maruševec with the public right        (4)

Studnets:  

  1. Anja Hajsok
  2. Ivana Furjan

Teachers:  

  1. Darjan Tomašić
  2. Kornelija Kristina Planinšič
 7. Maritime School Zadar      (9)

Studnets:  

  1. Dino Mustać
  2. Vito Stanin
  3. Lovre Bajlo
  4. Marin Jurlina
  5. Lucijan Ćuća

Teachers:  

  1. Svetko Perković, headmaster
  2. Ivana Supičić
  3. Ružica Znaor
  4. Marin Perinić
 8. Gymnasium Sesvete     (4)

Studnets:  

  1. Ana Marija Radoš
  2. Ivana Lozić
  3. Gabrijel Lukić

Teacher:  

  1. Suzana Pešorda
 9. Secondary School Bedekovčina       (7)

Studnets:  

  1. Klara Lukić
  2. Paula Cepak
  3. Matej Bučev
  4. Karolina Ricijaš

Teachers:  

  1. Vera Hrvoj, headmaster
  2. Rafaela Božić
  3. Štefica Sukreški
 10.  Medical School Dubrovnik      (9)

Studnets:  

  1. Sandra Rožić
  2. Gabrijela Kušurin
  3. Tina Martinović
  4. Sara Mia Munitić
  5. Jelena Kordić

Teachers:  

  1. Marija Čupić
  2. Lana Ferizović Karađole
  3. Šime Karađole
  4. Mihaela Tepšić
 11. Medical School, Šibenik       (21)

Studnets:  

  1. Valentin Janjac
  2. Tomislav Ivanović
  3. Mislav Rodin
  4. Matea Perić
  5. Katarina Kunčić
  6. Tea Franjković
  7. Katarina Juras
  8. Antonio Davidović
  9. Saša Vučković
  10. Luka Mlinarević
  11. Ana Mrčela
  12. Vera Džepina

Teachers:  

  1. Aleksandra Acalin, headmaster
  2. Snežana Žaja
  3. Anita Donđivić
  4. Krešimir Škugor
  5. Antonija Žaja
  6. Lidija Mačukat
  7. Jelena Plavčić
  8. Željka Turčinov
  9. Hrvoje Petrović
 12. School For Nurses Mlinarska, Zagreb     (15)

Studnets:  

  1. Nikolina Ban
  2. Sanja Jelić
  3. Nikolina Dejković
  4. Lucija Iličić
  5. Marko Penić
  6. Mislav Tatović
  7. Robert Stjepić
  8. Tihomir Crnjac
  9. Bruno Skušić
  10. Leonardo Kukor

Teachers:  

  1. Asja Jelaković, headmaster
  2. Natalija Šnidarić
  3. Đurđica Stanešić
  4. Suzana Đanić
  5. Sandra Samošćanec
 13. Medical School Bjelovar     (8)

Studnets:  

  1. Tin Migač
  2. Nikola Huzjak
  3. Ema Lovrak
  4. Luka Palac
  5. Sara Drčić
  6. Nensi Vojtela

Teachers:  

  1. Marina Rajn
  2. Tina Jelić-Balta
 14. Secondary School Čakovec      (12)

Studnets:  

  1. Frane Juras
  2. Abel Korunek
  3. Erika Tarandek
  4. Lana Žerjav
  5. Veronika Kontrec
  6. Sara Jambrović
  7. David Baranašić
  8. Alen Hajdarović

Teachers:  

  1. Evelin Novak
  2. Dunja Gašparić
  3. Ivana Juranko
  4. Nikolina Zaplatić Degač
 15. Secondary Medical School Ante Kuzmanić, Zadar     (27)

Studnets:  

  1. Ivana Horvatić
  2. Tonka Brala
  3. Antonija Kuštera
  4. Lana Stipić
  5. Paula Kašelić
  6. Roberto Čakarun
  7. Laura Drlja
  8. Dominika Brkić
  9. Lana Knežević
  10. Marija Čulina
  11. Danijela Matek
  12. Ivana Vazgeč
  13. Anita Vazgeč

Teachers:   

  1. Davor Vidaković, headmaster
  2. Marija Škunca-Vrkić
  3. Jelena Kevrić
  4. Petra Karaga
  5. Luka Plazina
  6. Ljiljana Grginović
  7. Helena Bekić
  8. Sanda Ančić
  9. Marija Kresoja
  10. Sonja Šare
  11. Marija Perković
  12. Anita Mišković
  13. Ruzarijo Šoša
  14. Edin Kadić
 16. Medical School Pula     (5)

Studnets:  

  1. Anja Pletikos
  2. Magdalena Zlateska

Teachers:  

  1. Ivan Žagar, headmaster
  2. Sanja Benazić-Kliba
  3. Krešo Dembić
 17. Secondary School Sveti Sava Beograd     (2)

Teachers:  

  1. Elizabeta Marot
  2. Sanja Spasić
 18. Secondary Medical and Chemical School Novo mesto    (4)

Studnets:  

  1. Tjaša Udovč
  2. Nina Jovanović

Teachers:  

  1. Mojca Simončič
  2. Slađana Sladojević
 19. Medical School Split     (9)

Studnets:  

  1. Ivona Babić
  2. Duje Peričić
  3. Ana Zorica
  4. Tonia Bartulović
  5. Maja Sabljić
  6. Zoe Burazinć

Teachers:  

  1. Mira Talaja
  2. Marijana Geets-Kesić
  3. Sanja Perić
 20. School For Nurses Vrapče, Zagreb       (17)

Studnets:  

  1. Margareta Bakonji
  2. Karla Anić
  3. Tino Pili
  4. Dorotea Šabarić
  5. Klara Jančić
  6. Sara Pejić
  7. Anamarija Žitković
  8. Josipa Lukić
  9. Mario Nagrajsalović
  10. Luka Bakonji

Teachers:  

  1. Višnja Vičić-Hudorović, headmaster
  2. Zlatica Šimunović
  3. Aleksandra Vidoša
  4. Irena Crkvenac
  5. Mirjana Kozina
  6. Anja Bašak
  7. Anita Buble-Ocvirek
 21. Secondary School Pregrada      (7)

Studnets:  

  1. Matija Kundih
  2. Danijel Fruk
  3. Andreja Lovrenšćak
  4. Petra Klasić

Teachers:  

  1. Ivana Jedvaj
  2. Martina Pavleković
  3. Mario Sambolec
 22. Pharmacy and Physiotherapy Secondary School Belgrade       (4)

Studnets:  

  1. Marina Stepanoski
  2. Marija Nikolić

Teachers:  

  1. Biljana Vasić
  2. Maja Pavlović
 23.  Medical School "Draginja Nikšić" - Sremska Mitrovica    (14)

Studnets:  

  1. Nikola Savić
  2. Mina Vuletić
  3. Jovana Roljić
  4. Anastasija Serdar
  5. Dorotea Savić
  6. Todor Marković
  7. Stefan Nikolovski
  8. Nenad Vučić
  9. Nikolina Simić

Teachers:  

  1. Branislav Vuletić
  2. Zvezdana Roljić
  3. Miloš Dobrić
  4. Dragana Pejić
  5. Dimitrije Dukić
 24.  Medical School Osijek         (10)

Studnets:  

  1. Ema Skoko
  2. Karmen Lajčak
  3. Noemy Živičnjak
  4. Ivana Simić
  5. Antonia Bungić
  6. Tamara Mičić

Teachers:  

  1. Sanja Dravinski, ravnateljica
  2. Maja Carević
  3. Martina Tot
  4. Branislava Laurović
 25.  School for Midwifery Vinogradska, Zagreb       (5)

Studnets:  

  1. Ana Aberlić
  2. Lucija Družeta Kljajić
  3. Selma Dervišagić
  4. Klara Kos

Teachers:  

  1. Ivana Merlin
 26.  School  of Contemporary Dance Ana Maletić, Zagreb    (3)

Studnets:  

  1. Karla Žuglić
  2. Damian Vere

Teacher:  

  1. Biserka Šavora
 27.   Medical School "Belgrade"      (9)

Studnets:  

  1. Aleksandra Nešić
  2. Milena Biljić
  3. Milica Jovanović
  4. Dunja Bogojević
  5. Jovana Djurić

Teachers:  

  1. Predrag Jovanović, headmaster
  2. Iljana Rakić
  3. Dejan Gajović
  4. Sandra Mrdjen
 28.  Secondary School Pakrac      (9)

Studnets:  

  1. Marija Šapić
  2. Sandra kozić
  3. Alen Rendula
  4. Josip Dupor
  5. Domagoj Vonić
  6. Matej Žižak

Teachers:  

  1. Matej Visković
  2. Vesna Božić
  3. Ana Tidlačko
 29.  Secondary School Koprivnica       (6)

Studnets:  

  1. Victoria Savić
  2. Tea Barčanec
  3. Ana Marija Friščić
  4. Barbara Vrbanić

Teachers:  

  1. Vladimir Obranović
  2. Petra Šimunić
 30.  Secondary Medical School Slavonski Brod        (13)

Studnets:  

  1. Ivana Brkić
  2. Karlo Drašković
  3. Filip Gusak
  4. Antonio Juričić
  5. Slavica Martinić – Meštrante
  6. Ivan Nekić
  7. Alen Pecikozić
  8. Diana Serdar
  9. Šimo Šimić
  10. Magdalena Vuković

Teachers:  

  1. Ivana Galović
  2. Aleksandar Končar
  3. Ivana Opačak
31.  Secondary Vocational School "Miloš Crnjanski" Kikinda      (6)

Studnets:  

  1. Andreja Dokić
  2. Minja Petrov
  3. Tijana  Karić

Teachers:  

  1. Milorad Karanović, ravnatelj
  2. Ljiljana Radišić
  3. Vanja Injac Zabrdac
32.  Dental Technical School Belgrade       (8)

Studnets:  

  1. Helena Kostić
  2. Matea Melović
  3. Emilija Đorđević
  4. Katarina Pešić

Teachers:  

  1. Ana Gajić
  2. Nataša Milanović
  3. Iva Pilipović
  4. Nataša Božić
33.  Secondary Dental Technician School Sarajevo       (10)

Studnets:  

  1. Amina Pekić
  2. Kurt Sajra
  3. Elma Ramić
  4. Asija Skakić
  5. Nihad Kešmer
  6. Muhamed Gledo

Teachers:  

  1. Elvira Jašarbašić, headmaster
  2. Melisa Livnjak Krdžalić
  3. Elma Jusić
  4. Ezrema Boškailo
34.  Medical School in Rijeka        (13)

Studnets:  

  1. Ela Mila Bošnjak
  2. Mia Čop
  3. Tena Kosanović
  4. Hana Mašinović
  5. Emma Pajtl
  6. Jan Samardžija
  7. Dora Spahić
  8. Lucija Žic

Teachers:  

  1. Nensi Araminčić
  2. Kornelia Doračić
  3. Zvonko Miškić
  4. Božica Vičević
  5. Martina Weinberger-Viljušić
35.  I. Gymnasium Split       (3)

Studnets:  

  1. Gabriela Bošnjak
  2. Ivana Radošević

Teachers:  

  1. Damira Čupić
36.  Secondary School Braća Radić Kaštel Štafilić-Nehaj       (5)

Studnets:  

  1. Doris Zec
  2. Sarafina Bralo
  3. Antonija Dundić
  4. Luka Tabain

Teacher:  

  1. Mirko Tocilj
36.  Secondary School "Arboretum Opeka" Marčan       (3)

Studnets:  

  1. Glorija Dvorščak
  2. Nikolina Bistrović

Teacher:  

  1. Nataša Posavec
38.  Secondary Medical School - Jezero Sarajevo     (6)

Studnets:  

  1. Emrah Skopak
  2. Muhidin Selimović
  3. Ermin Piljević

Teacher:  

  1. Jasminka Kulić, headmaster
  2. Azra Gec
  3. Elisa Vreto

    
 Thank you for the support project E-medica: Minimize

  
© 2005.-2020 by e-medica. Supported by CARNet (www.carnet.hr) and CITUS d.o.o. (www.citus.hr)   Terms Of Use  Privacy Statement
DotNetNuke® is copyright 2002-2020 by DotNetNuke Corporation